|
Start
|
|
Silesiana
|
| | 69 + 13(przesyłka polecona)2011-07-13 12:41:44 | | ; | nr: 88 | Monografia historyczna Szklarskiej Poręby. Autorzy: Ivo Łaborewicz i Przemysław Wiater.Stron z indeksem 544. Oprawa twarda. liczne reprodukcje barwne i cz/b. Cena:69 złotych + 13 złotych przesyłka polecona priorytetowa. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Sacrum
|
| | cena 18002010-10-16 13:37:20 | | Śląsk; | nr: 86 | Krzyż (pasyjka)umieszczony w szklanym kloszu. Około połowy XIX w. Śląsk. Ludowe naśladownictwo sztuki baroku. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Ceramika
|
| | cena 4802010-10-16 13:25:52 | | Śląsk; | nr: 85 | Pięknie ozdobiony gliniany dzban. Oplot ozdobny z drutu żelaznego. Dzban jest cały. To dzieło wędrownych rzemieślników - druciarzy. Ozdabiane w ten sposób naczynia były trwalsze i ładniejsze. Ten egzemplarz jest szczególnie udany i ładnie zachowany. Polecam |
|
|
Czytaj całość
|
|
Sacrum
|
| | 2012-01-31 1:07:37 | | ; | nr: 84 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | Oleodruk na szkle w mosiężnej neogotyckiej ramie. Wysokość z ramą 53 cm. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Zabawki
|
| | cena: 2702010-10-14 13:00:34 | | Niemcy; | nr: 82 | Kuchenka zasilana z sieci 250V. Przedmiot kolekcjonerski, w żadnym przypadku zabawka dla dziecka. Wraz z kuchenką widoczne na zdjęciach akcesoria. Wymiary blatu roboczego :29 x 17,5 wysokość 15 cm. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Rzeźba
|
| | cena: 29002010-10-14 12:50:54 | | Niemcy; | nr: 81 | Rzeźba w drewnie orzechowym. Wysokość 30 cm. kwadrat podstawy 23 cm. Hans Anreiter - Monachium. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Malarstwo
|
| | 34002010-10-13 19:48:50 | | Dolny Śląsk; | nr: 80 | Friedrich Iwan urodził się 8 sierpnia 1889 r. w Kamiennej Górze.
W latach 1903-1908 Friedrich studiował w klasie malarstwa Carla E. Morgensterna we wrocławskiej Szkole Sztuk Pięknych (zaczął więc kształcenie plastyczne w wieku 14 lat!). Kontynuował naukę w latach 1910-1914 na Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie - Charlottenburgu; poznał tam techniki graficzne u Hansa Meyera, współpracował z drukarzem poczdamskim W. Braunem. Stworzył udoskonalaną cały czas własną metodę tworzenia kolorowych akwafort odbijanych z jednej płyty.
Tworzył pejzaże, głównie z Karkonoszy. Jego barwne akwaforty znajdowały nabywców w całych Niemczech. Stanowiły również wzorce dla pocztówek, które często wydawane były w seriach (jak np. Kolorowe akwaforty z Karkonoszy - Farbige Radierungen aus dem Riesengebirge von Friedrich Iwan wyd. przez Maxa Leipelta w Cieplicach). Iwan był również twórcą licznych druków okolicznościowych i pamiątkowych.
Często podkreśla się, że Iwan był rasowym plenerystą. Jego szkice - rysunki i akwarele powstawały zawsze w terenie. Stanowiły wzorzec dla powstających w pracowni płyt akwafortowych i rzadszych obrazów. Był zapalonym narciarzem, zimowe miesiące spędzał na wędrówkach z plecakiem, w którym miał zawsze ekwipunek malarski. Znany był szczególnie z zimowych pejzaży. Pozostawił po sobie liczne grafiki.Zmarł 8 stycznia 1967 r. w Wangen. Nota o artyście - Słownik Biograficzny Ziemi Jeleniogórskiej.
|
|
|
Czytaj całość
|
|
Silesiana
|
| | 2010-11-29 11:52:47 | | Dolny Śląsk; | nr: 79 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | Kubek cynowy pamiątkowy z przedstawieniem architektury Głogowa. XIX/XX w. Sygnowany : Wilhelm Engwitz Glogau . Na kubku widnieją: Synagoga w Głogowie, Kościół ewangelicki, Wilhelmsplatz, szkoła wojskowa, ratusz z herbem. Wysokość kubeczka 9 cm. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Narzędzia i urządzenia
|
| | cena 2002010-10-13 13:55:46 | | Wielka Brytania; | nr: 78 | Waga sprężynowa z tarczą okrągłą o średnicy 15,3 cm. Do 10 kg. Podziałka w funtach i kilogramach. Tarcza mosiężna z głęboką naturalną patyną. brak dwóch nitów - zastąpione śrubą i nieoryginalnym nitem, brak haka do zawieszania ważonego towary. Niemniej waga bardzo interesująca i godna dobrej kolekcji. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Malarstwo
|
| | 2010-10-25 14:48:26 | | Wraz z ramą 51 x44,5 cm.; | nr: 77 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | Friedrich Iwan urodził się 8 sierpnia 1889 r. w Kamiennej Górze.
W latach 1903-1908 Friedrich studiował w klasie malarstwa Carla E. Morgensterna we wrocławskiej Szkole Sztuk Pięknych (zaczął więc kształcenie plastyczne w wieku 14 lat!). Kontynuował naukę w latach 1910-1914 na Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie - Charlottenburgu; poznał tam techniki graficzne u Hansa Meyera, współpracował z drukarzem poczdamskim W. Braunem. Stworzył udoskonalaną cały czas własną metodę tworzenia kolorowych akwafort odbijanych z jednej płyty.
Tworzył pejzaże, głównie z Karkonoszy. Jego barwne akwaforty znajdowały nabywców w całych Niemczech. Stanowiły również wzorce dla pocztówek, które często wydawane były w seriach (jak np. Kolorowe akwaforty z Karkonoszy - Farbige Radierungen aus dem Riesengebirge von Friedrich Iwan wyd. przez Maxa Leipelta w Cieplicach). Iwan był również twórcą licznych druków okolicznościowych i pamiątkowych.
Często podkreśla się, że Iwan był rasowym plenerystą. Jego szkice - rysunki i akwarele powstawały zawsze w terenie. Stanowiły wzorzec dla powstających w pracowni płyt akwafortowych i rzadszych obrazów. Był zapalonym narciarzem, zimowe miesiące spędzał na wędrówkach z plecakiem, w którym miał zawsze ekwipunek malarski. Znany był szczególnie z zimowych pejzaży. Pozostawił po sobie liczne grafiki.Zmarł 8 stycznia 1967 r. w Wangen.
\\\\\\\\\\\\\\\'Nota o artyście - Słownik Biograficzny Ziemi Jeleniogórskiej\\\\\\\\\\\\\\\'
|
|
|
Czytaj całość
|
|
Malarstwo
|
| | Kompozycja z głową barana - 1400
Z głową w liściach - 2600
Kompozycja - 1 - 1200
Kompozycja -2 - 1200
Kompozycja -3 - 1200
Martwa natura - 1300
Przy oknie - 2600
Stół - 2400 2010-10-12 20:55:20 | | ; | nr: 75 | Tadeusz Gałda
W latach 1982-87 studia i dyplom w PWSSP we Wrocławiu na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Uprawia głównie malarstwo olejne. Malarstwo Tadeusza Gałdy znajduje się w wielu prywatnych kolekcjach nie tylko w Polsce. Prawdopodobnie po raz pierwszy, prace Tadeusza Gałdy prezentowane są komercyjnie w internecie, na naszej stronie. |
|
|
Czytaj całość
|
|
W ogniu
|
| | cena 6002010-12-30 16:16:05 | | Niemcy; | nr: 71 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | Patera WMF Ikora lata 20.XXw. Art Deco. Średnica 26 cm. wysokość 11,5 cm. |
|
|
Czytaj całość
|
|
W ogniu
|
| | cena 7502010-10-08 13:31:07 | | Niemcy; | nr: 70 | Patera WMF Ikora lata 20. XXw. Średnica 34 cm |
|
|
Czytaj całość
|
|
Varia
|
| | 2012-01-31 1:08:50 | | Niemcy; | nr: 68 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | ramka z brązu złoconego ogniowo, oryginalna wypukła szybka. Stan bardzo dobry, drobne przetarcia złocenia. Wysokość ramki 8 cm. |
|
|
Czytaj całość
|
|
W ogniu
|
| | cena 7002010-10-07 16:23:19 | | Dolny Śląsk; | nr: 65 | Kryształ ołowiowy, dmuchany, ślad po piszczeli oszlifowany, grawerowany i polerowany. Prawdopodobnie Huta Józefina /Josephine Hutte/. Pierwszorzędne wykonanie. Wysokość dzbana 27.5 cm. |
|
|
Czytaj całość
|
|
W ogniu
|
| | cena 4402010-10-07 13:50:11 | | Czechy; | nr: 64 | Szkło dmuchane w formie, iryzowane, wylewka niklowana. Wysokość 11,5 cm. kwadrat podstawy 6,5 cm. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Varia
|
| | cena 300/szt.2011-07-22 15:36:09 | | Dolny Śląsk; | nr: 63 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | Dwie kłódki, kowalska robota, XIX w. Sprawne. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Malarstwo
|
| | cena: 8002010-10-06 16:33:45 | | Czechy; | nr: 62 | Pejzaż karkonoski - Czechy. Autor L. Martinek. Format 58x48 cm. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Malarstwo
|
| | 2011-07-22 15:39:52 | | Dolny Śląsk Karkonosze Riesengebirge; | nr: 61 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | Widok na Śnieżkę. Obraz olejny na płótnie. Format 100 x 70 cm. Sygnowany nieczytelnie. Przed 1945 r. Dobrze namalowany pejzaż. Świetnie oddaje spokój i tajemniczość Gór Olbrzymich. Dobra perspektywa, wierna oryginałowi kolorystyka. Polecam. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Malarstwo
|
| | cena 24002012-01-31 1:13:18 | | ; | nr: 58 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | Akwarela, tusz na papierze 1965, sygnowano na odwrocie. Format 31 x 21 cm. w świetle passe-partout. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Malarstwo
|
| | cena 24002012-01-31 1:14:55 | | Polska; | nr: 56 | Prof. Janusz Zagrodzki: Istnienie sztuki niezależnej było możliwe dzięki ukrywaniu za oficjalnymi szyldami działań, którym dziś zawdzięczamy istnienie współczesnej kultury polskiej… Jedną z wyjątkowo ważnych osobowości twórczych kultury niezależnej jest bez wątpienia Urszula Broll.
|
|
|
Czytaj całość
|
|
Malarstwo
|
| | cena 24002012-01-31 1:14:40 | | Polska; | nr: 55 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | Janusz Bogucki:
Akwarele jej, w których szczególnego rodzaju „magiczna geometria” wiąże się z formami o charakterze symbolicznym i przedmiotowym… są malarstwem bardzo osobistym o subtelnej urodzie koloru i poetyckiej wymowie skojarzeń wyobraźni. Są świadectwem działania dojrzałej i żywej indywidualności.
|
|
|
Czytaj całość
|
|
Malarstwo
|
| | cena 24002012-01-31 1:14:14 | | Polska; | nr: 54 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | Urszula Broll urodzona w Katowicach 17 marca 1930r. 1955 dyplom Akademii Sztuk Pięknych - Oddział w Katowicach, kierunek grafika propagandowa i plakat. Przynależność do grupy artystycznej St-53 wraz z Bilińskim, Jędrusikiem, Ślimakowskim, Stankiem, Swinarskim.
1967 wraz z Halorem, Stuchlikiem, Wańkiem i Urbanowiczem współuczestniczy w założeniu grupy \\\"Oneiron\\\". Liczne wystawy w kraju i za granicą. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Silesiana
|
| | Cena 200/szt.2010-10-12 20:18:31 | | Dolny Śląsk Schmiedeberg i. Sch. Kowary; | nr: 52 | | ::: Z-A-R-E-Z-E-R-W-O-W-A-N-Y ::: | 12 sztuk ręcznie malowanych wzorników dywanów z fabryki w Kowarach. Format kartonu około 36cm.x30 cm. Posiadają drobne odpryski farby - widoczne na zdjęciach. Farba wodna - akwarela, gwasz. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Silesiana
|
| | cena 1302010-10-03 13:35:30 | | Nakładem Śląskiej Spółdzielni Reklamowej w Katowicach; | nr: 51 | Przewodnik po uzdrowiskach dolnośląskich. Katowice Maj 1946. To prawdopodobnie jeden z najwcześniejszych powojennych przewodników po Dolnym Śląsku. Stron 112, oprawa miękka, wiele ilustracji. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Silesiana
|
| | cena 2002010-10-03 13:41:59 | | Polska - Dolny Śląsk; | nr: 50 | Oryginalny afisz z 1946 roku informujący o obchodach święta Dnia Zwycięstwa 8-9.05.1946. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Malarstwo
|
| | cena 19002010-10-13 19:51:30 | | Polska /XXw/; | nr: 48 | Akwarela na papierze w formacie 47,5 x 32,5 cm. Rama oryginalna. Praca była poddana profesjonalnej konserwacji w 2009 r. Autor Antoni Siestrzeńcewicz. Praca podpisana w lewym dolnym rogu. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Malarstwo
|
| | cena 4502010-10-03 12:54:41 | | Niemcy; | nr: 47 | Litografia w oryginalnej oprawie przedstawiająca mauzoleum królowej Luizy w Berlinie. druga połowa XIX wieku. Druk wykonany przez Królewski Instytut Litograficzny w Berlinie. Wydawnictrwo Schroedera w Berlinie Unten den Linden No.23
Wymiar ramy 33 cm. x 28,5 cm. Litografia 22 cm. x 15 cm. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Silesiana
|
| | Cena 2002010-10-03 13:44:12 | | Szklarska Poręba- Schreiberhau 28.29.08.1926; | nr: 46 | Plakietka z brązu dla uczestnika rajdu samochodowego z 1926 roku. Średnica 4 cm. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Silesiana
|
| | cena 3502010-10-03 13:45:57 | | Szklarska Poręba Schreiberhau 1926; | nr: 45 | Plakietka wykonana z brązu z widokiem na schronisko nad Śnieżnymi Kotłami. Dotyczy rajdu z dnia 29.08 1926 klasy juniorów. Wymiary plakiety 8,5 cm. x 6,8 cm. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Silesiana
|
| | cena 1402012-01-31 1:23:52 | | Niemcy Breslau; | nr: 44 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | Stan książki dobry. Książeczka szyta, szycie nie trzyma zbyt mocno, ale nie ma luźnych kart. Pęknięta tylna wyklejka. grzbiet oryginalny - lekkie naderwanie - około 1 cm. Oprawa twarda. Stron 112. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Silesiana
|
| | cena 8002011-04-09 11:15:37 | | ; | nr: 43 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | Szklaneczka z ręcznie malowanym medalionem z widokiem Cieplic . Druga połowa XIX w. Szkło. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Narzędzia i urządzenia
|
|
|
cena 350
2010-10-03 14:36:16 |
| Prusy; |
nr: 42 |
|
Odważnik wagowy o masie 1200 g. Prawdopodobnie z monogramem panującego- Fryderyka Wilhelma III.(lata 1795-1840).
|
|
|
Czytaj całość
|
|
Narzędzia i urządzenia
|
| | cena 12002010-10-03 14:43:10 | | Śląsk; | nr: 41 | Waga szalkowa w oryginalnym stanie zachowania. Miedziane szalki, żelazne ramię (zgięta wskazówka), ślady po kołatku, oryginalna farba. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Malarstwo
|
| | 2012-01-31 1:16:29 | | ; | nr: 40 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | Barwna fotolitografia Gdańska, ramka o wymiarach 39 x 16 cm. Stan przedmiotu bardzo dobry. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Varia
|
| | 2010-10-15 14:20:08 | | Niemcy; | nr: 39 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | Ładny, dekoracyjny i praktyczny przedmiot z połowy XIX wieku. Sekretarzyk podróżny posiada dwie klapki (jedna zamykana na zasuwkę)pod którymi znajdują się dwa schowki na dokumenty, listy itp. Na wierzchniej pokrywie znajduje się inkrustowany inicjał pierwszego właściciela i w taki sam sposób ozdobiona kluczynka zamka. Zamek sprawny, kluczyk w komplecie. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Varia
|
| | cena 7002010-10-03 13:25:25 | | Chiny; | nr: 38 | Bardzo interesujący kuferek z mosiądzu. Odlew na wosk tracony. Na spodzie wygrawerowany podpis (Amine) i data \\\\\\\"den 15.4 1931\\\\\\\". Kuferek jest ciężki i masywny, ozdobiony wijącymi się smokami. Starannie wykończony. Wewnątrz wyłożony mahoniem. Wyrób może być nieco wcześniejszy niż umieszczona na nim data. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Silesiana
|
| | cena 1202011-02-12 10:18:59 | | Niemcy przed 1945; | nr: 32 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | Reklamowy korek - wylewka Fabryki Likierów ze Staniszowa (Stonsdorf). Korek w kaształcie stylizowanego kwiatu gencjany, ze złotym napisem Koerner\\\\\\\\\\\\\\\'s Enzian. Stan przedmiotu dobry - przetarcia dwóch liter w napisie. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Silesiana
|
| | cena 1802010-10-03 14:28:41 | | Niemcy do 1945; | nr: 31 | Pamiątkowa filiżanka wyprodukowana w Jaworzynie Śl.około 1920 roku. Ręcznie malowana, sygnowana nazwiskiem malarza i znakiem wytwórni.Landeshut - Kamienna Góra. Stan bardzo dobry. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Zegary
|
| | cena 4902010-10-03 13:15:24 | | Niemcy ok.1900; | nr: 28 | Duży budzik o ciekawej formie konwalii. Sygnowany CB. W pełni sprawny. Posiada sekundnik. Obudowa i dzwonki mosiężne - resztki miedziowania. Wysokość zegara to 20,5 cm. To po prostu ładny w pełni użytkowy przedmiot z duszą do stylowego wnętrza. Polecam. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Zegary
|
| | Cena 3802010-10-03 13:18:18 | | Niemcy ok. 1904; | nr: 27 | Budzik podróżny o wymiarach 4,8 cm. x 4,8 cm. Średnica tarczy 3 cm. Porcelanowa tarcza, brak szkiełka. Budzik jest sprawny, wszystkie mechanizmy działają - wskazane oczyszczenie mechanizmu. Obudowa - mosiądz brązowiony. Ciekawe rozwiązanie nakręcania mechanizmu zegara i budzenia - jest jedno pokrętło którym obracając w lewo nakręcamy sprężynę zegara, obracając w prawo nakręcamy sprężynę budzika. Zegarek sygnowany D.R.P.& G.M. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Militaria
|
| | 2012-01-31 1:12:06 | | Niemcy; | nr: 25 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | Oryginalna stalowa klamra Hitlerjugend w dobrym stanie zachowania, z resztką farby. Sygnowana M 4/24 |
|
|
Czytaj całość
|
|
Varia
|
| | cena 46002010-10-03 13:30:20 | | ; | nr: 23 | -Harro Magnussen - niemiecki rzeźbiarz urodzony w Monachium w 1861 r. Studiował malarstwo w Monachium. Od 1888 pracował w berlińskiej pracowni rzeźby Reincholda Begas'a. Specjalizował się w tworzeniu rzeźb o wydźwięku patriotycznym, był twórcą i współtwórcą pomników wybitnych postaci pruskiej polityki, generałów, cesarzy. Magnusen zmarł w 3.11.1908 w Hamburgu.
Profil Bismarcka został wykonany techniką odlewniczą z mosiądzu, cyzelowany i brązowiony. Przedmiot sygnowany - H.Magnussen 1896. Niewątpliwym znakiem czasu są występujące na nim graffiti z datami do 1945 roku. Trzy drobne wgniecenia. Wymiary przedmiotu: wysokość 59,5 cm, szerokość 47 cm. |
|
|
Czytaj całość
|
|
Militaria
|
| | Cena 2012-02-08 11:12:17 | | Niemcy lata 20.-30.; | nr: 22 | | ::: S-P-R-Z-E-D-A-N-Y ::: | -Wczesny wyrób fabryki z Solingen Puma
(ostatnie zdjęcie w galerii jest bardzo szczegółowe) |
|
|
Czytaj całość
|
|
Militaria
|
|
|
cena 900 złotych
2010-09-28 21:33:35 |
| Prusy, około 1900r. |
nr: 21 |
|
Lornetka wytwórni Carl Zeiss Jena dla artylerii pieszej. Stan optyki bardzo dobry (do oczyszczenia- drobiny złuszczonej farby wewnątrz okularów). Podziałka w lewym okularze. Normalne ślady użytkowania. Nie rozkręcana, wszystkie części oryginalne, oryginalna patyna. Duża rzadkość w tak doskonałym stanie.
|
|
|
Czytaj całość
|
| |
|